.

.

Nakon titule prvakinje Evrope u mlađim seniorkama,

Nejra je nastavila da briljira i u seniorskoj konkurenciji osvojivši srebrnu medalju na Svjetskoj ligi Serije A koja se održava u turskoj Konji, u kategoriji seniorki do 55 kg.  Na ovom prestižnom takmičenju, na putu do finala, savladala je predstavnice Engleske 5:0, Tunisa 3:0, Kazahstana 9:3, Poljske 2:0 i Turske 8:5.

Finalni meč je imala sa reprezentativkom Kazahstana Belom Samaševom (Bella Samasheva).

Naš reprezentativac u karateu Anes Bostandžić osvojio je srebrenu medalju na seniorskon turniru Serije A, koji se održava u turskoj Konji.

Anesov protivnik u finalu bio je predstavnik Saudijske Arabije, koji je prvak svijeta u kategoriji U-21.

Karatista KK Champion Ilidža plasirao se u finale Serije A nakon pobijeda nad predstavnicima Jordana (2:0), Alžira (6:2), Irana (9:1), Italije (5:2), a u polufinalu je deklasirao još jednog takmičara iz Jordana (9:0).

Inače, ovo je Bostandžiću drugi seniorski nastup u Seriji A, a u prvom je osvojio zlato u Atini.