.

.

Reprezentacija Bosne i Hercegovine u sjedećoj odbojci savladala je u prvom kolu Zlatne lige nacija na Ilidži ekipu Nizozemske sa 3:0 u setovima.

Krenula je ekipa Ifeta Mahmutovića jako već od samog početka susreta i set riješila u svoju korist za svega 17 minuta. Rezultat je glasio 25:12.

Još sigurniji bili su Zmajevi u drugom dijelu. Protivniku su prepustili svega 10 poena. Rezultat je glasio 25:10. Drugi set je trajao svega 15 minuta, a naš tim je opravdao epitet favorita.

U trećem setu Delalić je servirao fenomenalno. Na početku je odservirao 7 servis winnera što je našoj selekciji donijelo nedostižnu prednost, ali je bio i prikaz razlike u kvaliteti. Na kraju je rezultat trećeg seta glasio 25:15.

Podsjećamo, naš tim je branilac naslova na ovom turniru, a naredni meč ekipu Ifeta Mahmutovića očekuje već sutra sa početkom od 10 sati kada će za protivnika imati ekipu Srbije.