.

.

Futsal reprezentativci Bosne i Hercegovine porazili su večeras u Gradskoj areni “Husejin Smajlović” u

Zenici selekciju Sjeverne Makedonije rezultatom 2:1 (2:0) te su s planirana tri boda otvorili kvalifikacije za Evropsko prvenstvo 2022. godine u grupi 4. Strijelac oba gola u prvom poluvremenu za bh. tim bio je Josip Bošković, koji je mrežu makedonskog golmana Antonia Petrovskog pogađao u 8. i 17. minuti. Makedonci su, nakon što je u našem kaznenom prostoru lopta pogodila u ruku Marija Aladžića, imali priliku da iz penala smanje rezultat, ali je šut Dandana okrznuo prečku gola našeg golmana Stanislava Galića pa se na odmor otišlo pri vodstvu bh. tima od 2:0. Gosti su na početku drugog poluvremena, golom Dragana Petrovića iz 23. minute, ipak smanjili rezultat na 2:1. Bio je to i konačan rezultat meča. Selekcija BiH naredni meč igra već 3. februara, u Novom Sadu protiv favorita grupe Srbije, a isti će dan Sjeverna Makedonija ugostiti Rumuniju. (Vijesti.ba / FENA)