.

.

U susretu 2. kola elitnog razreda Lige nacija, hrvatska nogometna reprezentacija je na stadionu Stade de France

izgubila od Francuske sa 2-4 upisavši i drugi poraz u skupini nakon što je u petak poražena u Portugalu sa 1-4.   Nakon dvije godine i velikog finala SP-a, u kojem je Francuska slavila sa 4-2, "Vatreni" i "Tricolori" su se ponovo susreti. Ovoga puta u Ligi nacija i ponovo su Francuzi pobijedili sa 4-2.

Hrvatska je povela, imala je i 2-2, no domaćin je na koncu uvjerljivo slavio.

Svjetski doprvaci su poveli u 17. minuti golom Dejan Lovrena, no svjetski prvaci su u posljednjih pet minuta prvog dijela okrenuli rezultat preko Antoinea Griezmanna (43) i autogola Dominika Livakovića (45+1). U 55. minuti je izjednačio Josip Brekalo, no Dayot Upamecano je deset minuta kasnije vratio Francuze u prednost. U 76. minuti je Olivier Giroud realizirao kazneni udarac za 4-2.

Izbornik Zlatko Dalić je u odnosu na utakmicu s Portugalom napravio pet promjena. Na klupi su ostali Domagoj Vida, Mario Pašalić, Josip Brekalo, Borna Barišić i Tin Jedvaj. Priliku su dobili Filip Uremović, Duje Ćaleta-Car i Dario Melnjak, a od prve minute su zaigrali Ivan Perišić i Marcelo Brozović.

Hrvatska tako niti u sedmom pokušaju nije uspjela slaviti protiv Francuske. Bio je to peti poraz uz dva neodlučena susreta i 7-17 razliku pogodaka.

U drugom susretu iz ove skupine Portugal je kao gost pobijedio Švedsku sa 2-0, a oba gola zabio je Cristiano Ronaldo (45, 72). Napadač Juventusa je tako stigao do brojke od 101 pogotka za nacionalnu vrstu.

Domaćin je od 44. minute igrao bez isključenog Gustava Svenssona.

Idući nastup Hrvatska će imati 11.10. u Zagrebu protiv Švedske, a tri dana kasnije na stadionu Maksimir gostovat će i Francuska.

REZULTATI
Skupina 3:
Francuska - HRVATSKA 4-2 (Griezmann 43, Livaković 45+1-ag, Upamecano 65, Giroud 76-11m / Lovren 17, Brekalo 55)
Švedska - Portugal 0-2 (Ronaldo 45, 72